poniedziałek, 14 grudnia 2015

Recenzja książki "Tunele Finał" Roderick Gordon, Brian Williams

Dzisiaj przychodzę do was z recenzją książki. Jest to cała seria. To jest akurat ostatni, szósty tom. Książkę czyta się bardzo szybko. Pochłonęłam ją w ciągu dwóch nich. Musiałam po prostu od razu wiedzieć jak się ona skończy ;) Niestety nie mam recenzji poprzednich książek. Zapraszam do lektury.

Ostatni tom opowieści o niezwykłej wędrówce Willa i Chestera. Książkę czyta się w szalonym tempie. Szybka akcja, mało opisów przyrody i krajobrazu. 
Will i Elliott zostali uwięzieni w Ogrodzie Drugiego Słońca. Nie wiedzą czy jest jakieś inne wyjście, oprócz tego które zostało zniszczone przez wybuch bomby atomowej. Razem z nimi zostali Granicznicy i larwy które miały przeobrazić się w Armagi. Fiolka ze śmiertelnym wirusem została zniszczona i wszyscy w tym podziemnym świecie zginęli, oczywiście oprócz Willa i Elliott. Praktycznie wszystkie zwierzęta i niektóre ptaki umarły, tak samo jak starożytna cywilizacja. Dwójka przyjaciół została sama, bez możliwości powrotu na powierzchnię i skontaktowania się z kimkolwiek. Nie wiedzą co dzieje się na powierzchni. A dzieje się tam dużo. Armagi rozwinęły się w pełni, są praktycznie niezniszczalne, potrafią się ekspresowo regenerować. 
Chester jest z Stephanie i jej dziadkiem. Tkwi w otępieniu po stracie swoich rodziców. Nie potrafi się otrząsnąć, zamknął się całkowicie na wszystko co dzieje się w okół niego. Minie dużo czasu zanim zacznie rozmawiać z innymi. Nie wie co stało się z jego przyjacielem i przyjaciółką, nie wie co z Drakiem i resztą ludzi. 
W tej części są zaskakujące powroty i smutne odejścia. Jakie powroty? Wróci ktoś kto powinien już dawno nie żyć, w dodatku będzie miał zaskakującą obstawę. 
Will i Elliott znajdują ocalałego buszmena i trójkę ludzi z Nowej Germanii. Podają im szczepionkę na wirusa która jest sporządzona z ich krwi. Jak się potem okazuje buszmen mówi w języku.... Styksów! Elliott może się z nim porozumieć. Wtedy dzieje się coś co nikt tak do końca nie rozumie a w szczególności ona. Musi coś odnaleźć. Udaje się jej i Willowi wrócić do Górnoziemia, do Londynu. Muszą znaleźć to czego szuka Elliott. Czy to znajdą? Co się potem stanie? Czy wygrają wojnę z Armagami? A co ze Styksami? Co z ludźmi na całym świecie? Co jeśli ziemia wcale nie jest taka jak nam się wydaje i ma więcej sekretów? Zostawiam was z tymi pytaniami, odpowiedzi znajdziecie w książce. Polecam! Takiego zakończenia chyba się nikt nie spodziewał, a na pewno nie ja.
Szkoda, że to już ostatnia część. Jak wiadomo, wszystko się kiedyś kończy. Ale jest też plus, ma być ekranizacja tej serii książek!! Ja już się nie mogę doczekać! Na pewno pójdę do kina :)

Do następnego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz