piątek, 29 listopada 2013

organiczny olej sezamowy

Kolejny raz do was powracam :) Mam nadzieję, że tym razem na stałe. Przez ostatnie miesiące dużo się zmieniło. Bardzo dużo :) Dzieciaki mi podrosły :D Moja mała córa ma już prawie 11 miesięcy!! Bardzo szybko leci ten czas.

Koniec paplaniny teraz czas na tego właściwego posta. W ostatnim czasie uzbierało mi się sporo kosmetyków naturalnych, takich jak oleje, maceraty i inne. Nie zawsze pamiętam który olej konkretnie na co pomaga więc postanowiłam zrobić tutaj kilka notek. Ja będę miała wszystko w jednym miejscu a i wam może się to przyda :)

Dzisiaj przybliżę wam organiczny olej sezamowy który kupiłam tutaj. Opis również pochodzi z tego sklepu.Koncentracja w kosmetyku
Bez ograniczeń. Olej ten może być stosowany bezpośrednio na skórę.
PostaćOlej sezamowy jest tłusty ma kolor żółty do jasnobrązowego i lekko orzechowy zapach. Olej ten jest nieodporny na wysokie temperatury i dlatego nie należy podgrzewać go powyżej 65°C.
kwas linolowy - 37% 
kwas palmitynowy - 8% 
kwas stearynowy - 5%

Skład
kwas oleinowy - 50% 
Ponad to bogactwo lecytyny ,fosforu ,wapnia, magnezu, żelaza, cynku. Olej z nasion sezamu zawiera również naturalne tokoferole i witaminę  B6.
Zastosowanie
Olej sezamowy jest unikalny ze względu na wyjątkowo wysoką zawartość kwasów tłuszczowych z grupy omega-6 - kwas linolowy z równoczesną wysoką zawartością naturalnie występujących konserwantów sezamolu i sezaminy. Co sprawia, że olej ten jako jeden z nielicznych z taką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych jest stosunkowo stabilny w temperaturze pokojowej. Sesamol w połączeniu z naturalnymi tokoferolami jest bardzo aktywnym antyutleniaczem i wymiataczem wolnych rodników. Zaliczany do środków ''anti-aging'', zwiększa barierową funkcje skóry, zmniejsza utratę wody przez naskórek oraz zwiększa elastyczność skóry. Tak jak i inne oleje może być stosowany jako emolient zmiękczający skórę i chroniący ja przez wpływem zewnętrznego środowiska.  Olej sezamowy ma właściwości rozgrzewające, odtruwające , reguluje pracę gruczołów łojowych. Oczyszcza skórę z toksyn. Olej sezamowy poprawia krążenie. Zalecany do masażu i produktów kosmetycznych dla cery mieszanej, suchej, zanieczyszczonej, starzejącej się z oznakami złego ukrwienia.Ponieważ olej sezamowy rozgrzewa nie jest zalecany do stosowania przy rozszerzonych naczynkach i przy stanach zapalnych.   Olej sezamowy stanowi naturalną ochronę przeciwsłoneczną o faktorze 3-4. Jest używany również do produktów do pielęgnacji suchych włosów i skóry głowy.  

Ja ten olej nakładam codziennie po kilka kropli na twarz. Bardzo dobrze się wchłania. Stosuję go nawet pod makijaż, wtedy nakładam dosłownie kroplę na całą twarz. Olej ten ma piękny zapach sezamu, nie jest on chemiczny.

A wy macie ten olej? Używacie? Jakie są wasze odczucia co do niego?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz